1 urodziny SOWA w Piasecznie za nami

Data publikacji: 29/03/2023

28.03.2023r obchodziliśmy pierwsze urodziny SOWA w Piasecznie. Dziękujemy za liczne przybycie i świętowanie razem z nami.

Na początku odwiedzający nas goście mieli okazję skorzystać z eksponatów znajdujących się w przestrzeni SOWA i Majsterni. Cześć odwiedzających pierwszy raz zwiedzała wystawę, dla niektórych z kolei było to już kolejne spotkanie z nauką w naszej strefie.

Kolejnym punktem programu były warsztaty Sowie Opowieści połączone z pokazem żywych sów prowadzone przez Ilonę Smolagę. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o wielu interesujących informacji na temat tych pięknych ptaków oraz ich zwyczajów. Jednak główną atrakcją stał się mały podlot Huhu, który skradł serca dzieci.

Ostatnim punktem dnia było wręczenie nagród uczestnikom konkursu na kartkę urodzinową. Laureaci otrzymali vouchery do Centrum Nauki Kopernik oraz do Planetarium przy CNK.

W kategorii 5-8 lat 1. miejsce otrzymała Natalia Łabudzińska, wyróżnienia: Mateusz Kurek, Kinga Kamać, Uliana Kuzmina.

W kategorii 9-12 lat 1. miejsce otrzymała Anna Kamać, wyróżnienia: Marta Kurek, Aleksandra Kostyszyn, Adam Goławski.

Nagrodę dodatkową otrzymała Michalina Łabudzińska.

Z wykonanych prac powstała piękna galeria.