100 lat Papcia Chmiela! – poznaj życie i twórczość Legendy Polskiego Komiksu!

Data publikacji: 24/05/2023

Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej CEM zaprasza na spotkanie “100 lat Papcia Chmiela”.

Poznaj życie i twórczość Legendy Polskiego komiksu!

Z okazji setnych urodzin Henryka Jerzego Chmielewskiego o legendarnym twórcy polskiego komiksu opowie Grzegorz Tylec – lokalny dziennikarz i wieloletni miłośnik twórczości Papcia Chmiela. Na spotkaniu będzie się można dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o wyjątkowo długim i barwnym życiu tego warszawskiego artysty. Nie zabraknie również ciekawostek o jego opus magnum – „Tytusie, Romku i A’tomku”, ale i o innych, mniej znanych, dziełach Papcia. Odbędzie się także quiz z wiedzy o bohaterze spotkania i jego słynnym komiksie, gdzie do wygrania będzie specjalna nagroda niespodzianka ufundowana przez samego Tytusa de Zoo.

Spotkanie odbędzie w środę 7 czerwca o godzinie 18:00 w Sali Widowiskowej Biblioteki Głównej CEM na Jana Pawła II 55.

Wydarzenie otwarte. Wstęp wolny.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Południowy i Piaseczno News.