5 o’clock czyli czas na herbatę

Data publikacji: 03/03/2021

W ramach akcji “Z książką przez świat” w marcu promujemy literaturę i kulturę Wielkiej Brytanii. Zgodnie z angielską tradycją idealny czas na herbatę to godzina 17.00.

Herbata „po angielsku” to oczywiście herbata z mlekiem. Sposób jej parzenia jest ściśle określony. Herbatę parzy się w czajniku i czeka pięć minut. Następnie rozlewa się napar do filiżanek, do których wcześniej nalano mleko. Anglicy uważają, że taka kolejność jest gwarancją smaku i aromatu.

Jak wiadomo, książka i kubek z herbatą to połączenie idealne. Z tej okazji zapraszamy do filii w Józefosławiu, gdzie w godzinach 17.00-17.30 rozdajemy zapakowaną herbatę*.

Akcja odbywa się w poniedziałki, środy i piątki.

* do wyczerpania zapasów