7.FPK – koncert Meek, Oh Why?

Data publikacji: 03/09/2022

Już 24 września w ramach 7. Festiwalu Pięknej Książki “Piaseczno – Ludzie – Książki” będziemy gościć zespół Meek, Oh Why?! Koncert rozpocznie się o godz. 18.00 na scenie festiwalowej w Bibliotece Publicznej w Piasecznie, a wstęp na wydarzenie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Do sieci trafił właśnie czwarty studyjny album Meek, Oh Why? zatytułowany “Offline”. Muzycznie to kolejny po „Zachodzie” ukłon w stronę brzmień wypływających z serc analogowych syntezatorów, którym wtóruje hiphopowy groove. W skład płyty wchodzi 10 nastrojowych utworów na których poza narracją prowadzoną przez samego artystę usłyszymy Szczepana Pospieszalskiego, Kubę Więcka, czy Michał Żaka. Wszystko zamknięte w mrocznej, pozbawionej świateł historii, która z utęsknieniem nawołuje do wspomnień analogowego świata.

Meek, Oh Why? o albumie “Offline”

„Offline” jest koncepcyjną opowieścią o ucieczce z „rzeczywistości” DIGITAL do utopijnego „Offline”, w którym można spotkać samego siebie, zatrzymać się i spróbować odnaleźć harmonię egzystencji. Płyta opowiada o tęsknocie za światem analogowym, organicznym, takim, w którym człowiek i otaczająca go natura wspólnie się wspierają. Muzycznie zarysowały się tu dwa światy. Pierwszy oparty na ciemnym brzmieniu, abstrakcyjnym podejściu do formy, kompozycji i produkcji. Drugi zupełnie skrajny, przystępny, momentami płytki w zamiarze. Zarówno free, jak i najczystszy w konstrukcji pop, to rejony, które budzą we mnie pewien dysonans, a zarazem bardzo mocno intrygują.

O zespole

Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album Meek, Oh Why? „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (selfpublishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.

Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu Meek, Oh Why? Autor tekstów, wokalista i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W twórczosci Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale także elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej.

SKŁAD ZESPOŁU:
Mikołaj Kubicki – wokal, trabka