ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Wiosenne biedroneczki

Data publikacji: 22/03/2023

W ubiegły czwartek dzieci ze Słonecznego Przedszkola odwiedziły Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej w Piasecznie.
Wspólnie omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny. Wszyscy bardzo czekamy na wiosenną zieleń, pierwsze kolorowe kwiaty, śpiew ptaków oraz cudowny zapach świeżego powietrza.
Pani prowadząca zaprezentowała przedszkolakom biblioteczne książki o wiośnie, w których za pomocą umieszczonych kodów QR można posłuchać śpiewu ptaków. Dzieci były zachwycone możliwością przeniesienia się na wiosenną łąkę wprost z  biblioteki.
Następnie biblioteka zamieniła się w prawdziwą salę teatralną. Dzieci obejrzały teatrzyk pt.: Magiczna gąsienica, w którym w niesamowity sposób Matka Natura zmieniła niezbyt urodziwą gąsienicę w przecudownego motyla. Spełniło się również marzenie głównej bohaterki o lataniu. Zachwytom dzieci nie było końca.

Przedszkolaki po przedstawieniu wybrały się na króciutkie zwiedzanie biblioteki, po czym w sali plastycznej wspólnie wykonały czerwone biedroneczki.

Uwieczniliśmy wspaniale prace podczas sesji zdjęciowej.

Przedszkolaki wychodząc dziękowały paniom bibliotekarkom machając na pożegnanie cudownymi kropkowanymi biedroneczkami.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl