ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

9. FPK – „Opowieść z Piaskowego Pagórka” – warsztaty plastyczne z Piotrem Fąfrowiczem

Data publikacji: 27/08/2024

Serdecznie zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci z Piotrem Fąfrowiczem, które odbędzie się 21 września 2024 roku o godzinie 16.00, podczas 9. Festiwalu Pięknej Książki na sali festiwalowej (parter, ul. Jana Pawła II 55, Piaseczno). Tematem warsztatów będzie premierowa książka „Opowieść z Piaskowego Pagórka”, której ilustratorem jest Piotr Fąfrowicz. Podczas Festiwalu będzie można również obejrzeć wystawę autora do książki na sali widowiskowej.

Wstęp wolny!

O książce

„Opowieść z Piaskowego Pagórka” to historia zamieszkującej piaszczyste wzniesienie króliczej rodziny, a właściwie rozrośniętego przez pokolenia klanu. Poznamy bliżej dwoje jego najmłodszych członków. Podczas gdy ich krewni niechętnie opuszczają swoje podziemne gniazda, oni marzą o wyprawach na rozległe pola wokół. Jak to się potoczyło i z jakimi przygodami – o tym opowiada ta krótka książeczka. Została tak napisana, żeby skłaniała do czytania razem z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem.

O autorze

Fąfrowicz Piotr,
Malarz, ilustrator, grafik.
Urodził się w 1958 roku w Białymstoku, dzieciństwo spędził w Szczecinie. Studiował historię sztuki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył szkołę animacji filmowej w Warszawie. W trakcie studiów zaczął malować obrazy, początkowo olejne, później temperą na papierze. W latach 90. XX wieku zajął się ilustracją książkową. Zilustrował m.in.: Mnisia góra, Wojciech Łysiak (1992); Zielony, żółty, rudy, brązowy, Małgorzata Strzałkowska (2003) Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara, Grażyna Ruszewska (2004) Wielkie zmiany w dużym lesie, Grażyna Ruszewska (2005), Tatsu Toao syn smoka, Miyoko Matsutani (2010), Zielony nikt i gadające drzewo”, Małgorzata Strzałkowska (2012), Bajka o wojnie Joanna Rudniańska (2015), Baśnie tybetańskie. Sługa Lamy, Elżbieta Walter, „Ada i jej cztery przygody” Jan Kerden (2021), Jak Dziobak i Kangur próbowali znaleźć szczęście” Joanna Olejarczyk (2021), „Plaster czarownicy i inne baśnie” Małgorzata Strzałkowska (2021).

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl