“A jak Artysta” – wystawa prac dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu

Data publikacji: 13/04/2022

Biblioteka Publiczna w Piasecznie, Stowarzyszenie Auxilium oraz Komitet Rodziców Piaseczno serdecznie zapraszają na wystawę rysunku i malarstwa w Bibliotece Głównej, ul. Jana Pawła II 55 (I piętro, korytarz) od 7 do 30 kwietnia 2022 roku. Finisaż wystawy odbędzie się 27 kwietnia w środę o godzinie 16.00.

Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu, w związku z tym w Bibliotece przygotowaliśmy dla Was niezwykłą wystawę “A jak Artysta” – wystawę prac artystycznych dzieci w spektrum autyzmu.

Spektrum autyzmu jest mniej standardowym, nietypowym modelem rozwoju człowieka, myślenia i odbieraniem rzeczywistości. Autyzm to tylko jedna z wielu różnic pomiędzy ludźmi, a umiejętność zauważenia wartości w różnorodności, zauważenia człowieka, a nie diagnozy powoduje zrozumienie i akceptację.

Poprzez wystawę pragniemy Państwu pokazać jak różnorodny jest autyzm, i jak niezwykle kreatywne są dzieci w spektrum autyzmu.

Chcemy też zwrócić uwagę na fakt, że sposób postrzegania spektrum autyzmu zmienia się wraz z pogłębieniem wiedzy o rozwoju człowieka, rozwojem humanizmu, empatii i akceptacji. Zachęcamy też Państwa do zapoznania się z dostępną literaturą dotyczącą autyzmu w naszej bibliotece.