Ada, to wypada sięgać po złoty medal!

Data publikacji: 22/09/2021

„Ada, to wypada sięgać po złoty medal! – to temat warsztatów z Zofią Karaszewską i Sylwią Stano, które odbyły się 23 września w Bibliotece Głównej w CEM oraz punkcie bibliotecznym w Kamionce.

Dzieci odpowiadały na pytania: co to znaczy, że coś wypada? czym jest savoir vivre? Następnie z woreczka losowały stereotypy czyli “zasłyszane słowa”  i w grupie zastanawiały się czy to prawda.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się przybliżenie postaci górniczki z książki Ada, to wypada”, co wywołało ożywioną dyskusję wśród dzieci. Przybliżając postać psycholożki panie pokazały, że takie emocje, jak smutek i złość mogą przynieść coś dobrego. Historia innej bohaterki – paraolimpijskiej tenisistki – pokazała, że musiała ona pokonać dużo trudności, by zajmować się sportem. Wiara to pierwszy krok do zwycięstwa”.

Pod koniec warsztatów dzieci otrzymały zadanie stworzenia swojego planu treningowego. Najpierw miały one zastanowić się i odpowiedzieć na pytania: na czym mi zależy?, co sprawia mi przyjemność?, jaki zawód mi się podoba?, a przede wszystkim co mogę zrobić, by osiągnąć swój cel lub marzenie.

To były wyjątkowo motywujące spotkania!