ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Adopcja i wymiana roślin w Zalesiu Dolnym nagrodzona

Data publikacji: 30/09/2020

Już nie raz pokazaliśmy, że sprawy ekologii i klimatu nie są nam obojętne! Od początku tego roku realizowaliśmy wiele działań związanych z ochroną środowiska w ramach akcji #KulturaDlaKlimatu. Ostatnio pomysł naszej kreatywnej bibliotekarki, Joanny Miter-Ceny został doceniony w konkursie portalu “Lustro Biblioteki” i Wydawnictwa HarperCollins. Pomysł zgłoszony na konkurs to „Adopcja i wymiana roślin”, która odbyła się w ramach Festiwal Otwarte Ogrody Zalesie Dolne, w naszej filii.

Plantcrosing to działanie zachęcające do wymiany roślin doniczkowych. Nasza ekologiczna inicjatywa spotkała się zainteresowaniem uczestników. Podczas wydarzenia, odwiedzający chętnie zabierali roślinki pod swoją opiekę, ale też przynosili swoje rośliny do biblioteki, żeby podzielić się z innymi.

Więcej o konkursie na stronie Lustra Biblioteki w artykule pt. “PROSTE EKOINSPIRACJE DO REALIZACJI W KAŻDEJ BIBLIOTECE”.

Adopcja roślin

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl