Aliaszka – spotkanie autorskie z Magdaleną Górską i Niką Duchlińską-Jaworowską

Data publikacji: 26/11/2021

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką książki “Aliaszka” Magdaleną Górską oraz ilustratorką Niką Duchlińską-Jaworowską  w mikołajkowy poniedziałek 6 grudnia 2021 roku o 11.00 na sali widowiskowej. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki. Promocji książki towarzyszy wystawa oryginalnych ilustracji i szkiców do książki autorstwa Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej, która będzie można oglądać do końca roku w Bibliotece Głównej.

O książce

Aliaszka to bohaterka książki pod tym samym tytułem. „Poznajcie Aliaszkę, czarodziejską lalkę uszytą ze skrawków materiałów. Jest nieduża, mięciutka i lubi się przytulać. Nikt nie wie, kiedy zaczęła się jej historia (…) Była w najbardziej odległych krajach i zna chyba wszystkie dzieci na świecie. Jeśli jest wam smutno, czujecie złość lub strach, jeśli chcecie uwierzyć w swoje marzenia – przywołajcie Aliaszkę”.

O autorce

Magdalena Górska to aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna, znana widzom m.in. z seriali i filmów -“Kryminalni”, “M jak Miłość”, “Testosteron”,” Pierwsza Miłość”, występowała również w produkcjach rosyjskich, ukraińskich, węgierskich, mama dwóch córek – Niny i Helenki.