ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Archetyp dzikiej kobiety w dyskusji Klubu Książki

Data publikacji: 23/02/2023

Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki klubowicze rozmawiali o książce „Biegnąca z wilkami. Archetyp dzikiej Kobiety w mitach i legendach” Clarissy Pinkoli Estés.

Literatura feministyczna pojawiała się w naszym DKK już kilka razy, jednak „Biegnąca z wilkami” to pierwsza pozycja mówiąca tak dużo o samorozwoju i poszukiwaniu prawdziwego „ja”, o jakiej rozmawialiśmy. Co nikogo z nas już nie dziwi – zdania na temat książki były podzielone. Osoby, którym książka się podobała, chwaliły ją za poruszanie ważnych aspektów kobiecego życia i wnikliwość, z jaką autorka analizuje przytaczane przez siebie opowieści. Ci, którym lektura nie przypadła do gustu, byli rozczarowani licznymi powtórzeniami i wracaniem do omawianych już wcześniej punktów, jak również zawiłym stylem autorki.

Zachęcamy do sięgnięcia po tę pozycję i sprawdzenia, do której grupy należycie!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl