ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Aromaterapia – pielęgnacja Twojej rodziny – warsztaty dla mam/rodzin z dziećmi

Data publikacji: 23/05/2024

Filia Piaseczno – Gołków Letnisko zaprasza na warsztaty “Aromaterapia – pielęgnacja Twojej rodziny”. Spotkanie dla mam/rodzin z dziećmi.

Zapraszamy 17 czerwca (poniedziałek) 2024 r. o godzinie 17:00. Spotkanie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie: (22) 484 21 61 i mailowo: golkow@biblioteka-piaseczno.pl

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić Kartę zgłoszeniową dzieci/młodzież oraz Kartę Zgłoszeniową dorośli i złożyć ją w Filii Piaseczno Gołków-Letnisko, ul. Główna 5a najpóźniej w dniu zajęć. Zgłoszenie się do udziału w warsztatach jest równoznaczne z zaakceptowaniem treści Regulaminu Warsztatów.

Węch to niezwykły system zmysłowy łączący nas w szczególny sposób z emocjami i wspomnieniami. Wszystko dlatego, że zapachy trafiają bezpośrednio do układu limbicznego, który u człowieka stanowi ośrodek emocji, pamięci, przyjemności i uczenia się. Żadne inne doznania zmysłowe nie budzą w nas uczuć w taki sposób, jak zapachy.

Aromaterapia to metoda wykorzystująca moc olejków eterycznych. Muszą one być jednak produktem wysokiej jakości, produkowane w naturalny sposób z surowców pochodzenia roślinnego. Do ich produkcji powinno się zatem wykorzystywać drewno, kwiaty, korzenie, ziela, owoce, korę, czy nasiona.

Aromaterapia nie jest nowym zagadnieniem – właściwości lecznicze ekstraktów pozyskiwanych z roślin znane są od wieków. Mają wpływ na wiele aspektów życia, nie tylko natury psychicznej, ale i fizycznej. Są ogromnym wsparciem zdrowego stylu życia rodziny oraz rozwoju fizycznego czy emocjonalnego dzieci.

Dzięki niepowtarzalnej strukturze chemicznej każdy olejek eteryczny przynosi użytkownikowi określone korzyści. Niektóre mają właściwości kojące i  przywracające równowagę, wspierają relaksacje, uspokojenie, wyciszenie, zdrowie, odporność, sen czy pielęgnację ciała, inne natomiast znane są ze swojego energetyzującego i poprawiającego nastrój charakteru. 

Podczas spotkania poczujesz siłę i moc jaką mają naturalne olejki (działają nawet do 70 razy silniej niż zioła) na przykładzie produktów firmy doTERRA, wąchając wybrane z nich.

Dodatkowo dowiesz się:

  • czym są naturalne olejki eteryczne;
  • dlaczego jakość olejków eterycznych jest tak ważna;
  • metody oraz korzyści stosowania olejków eterycznych;
  • bezpieczne stosowanie olejków dla kobiet w ciąży;
  • bezpieczne stosowanie olejków u dzieci;
  • Olejkowe wsparcie rozwoju dzieci;
  • właściwości najbardziej „popularnych”, ale zarazem najbardziej wszechstronnych i skutecznych olejków eterycznych wspierających rodzinę;
  • olejki eteryczne a ograniczenia chemii z życia rodziny.

Po takim doświadczeniu ocenisz, czy w Twoim życiu to też jest brakujący element!

Każdy uczestnik dostanie próbkę olejku.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl