Artyści, którzy przejdą do historii Piaseczna

Data publikacji: 12/04/2022

We wtorek 5 kwietnia spotkaliśmy się na drugiej części cyklu “Artyści BLISKO nas”. Tym razem temat rozmowy dotyczył artystów, którzy obecnie tworzą i mieszkają w naszej okolicy.

Gościem spotkania był malarz Leszek Jampolski, który  opowiedział o życiu i pracy malarzy w dzisiejszych czasach.

Oprócz tego, pani Mira Walczykowska przedstawiła sylwetki malarki Ewy Lasek i rzeźbiarza Antoniego Pastwy. Na slajdach pokazała niektóre z prac tych artystów. Zachęcała również do odwiedzenia galerii Kolonia Artystyczna, gdzie można na żywo obejrzeć ich dzieła.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu BLISKO (2021 – 2022) “Łączy nas biblioteka — integracja poprzez literaturę, sztukę i historię regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 4.1.