ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Bajkowa przygoda – podsumowanie projektu

Data publikacji: 14/06/2024

Pod koniec maja 2024 r. filię przy Kościuszki 49 odwiedziły dzieci z grupy pomarańczowej z Przedszkola nr 1 w Piasecznie. Było to nasze ostatnie spotkanie w ramach  projektu czytelniczego “Bajkowa przygoda”. Majowe spotkanie dotyczyło książek oraz biblioteki.

Rozpoczęliśmy od zwiedzenia placówki oraz rozmowy na temat zasad panujących w bibliotece. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu budowy książki. Opowiadały również jak należy dbać o książki i co trzeba zrobić, gdy się uszkodzi. Następnie z ogromnym zainteresowaniem przedszkolaki wysłuchały opowiadania Iwony Pietrzak-Płachty pt. “Wypożyczalnia książek” zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai. Dzieci dowiedziały się, że dzięki wypożyczaniu i czytaniu książek mogą “podróżować” w swojej wyobraźni do najróżniejszych krain. Wystarczy, że przyjdą do biblioteki i wypożyczą odpowiednie “skrzydła”. Po wysłuchaniu opowiadania rozpoczęła się dyskusja nad tym, co nam daje wyobraźnia i dokąd może nas zabrać. 

Następnie przedszkolaki wykonały piękne, kolorowe zakładki sowy, które będą pełniły nie tylko funkcję praktyczną podczas lektury książki, ale również będą stanowiły jej ozdobę. 

Na zakończenie pani bibliotekarka wręczyła każdemu dziecku dyplom za uczestnictwo w projekcie czytelniczym oraz ołówki ze skrzydłami.

Bardzo dziękujemy przedszkolakom z Przedszkola nr 1 za aktywne uczestnictwo w całym cyklu spotkań i życzymy im wielu fascynujących “podróży” do bezkresnych krain wyobraźni. 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl