ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Biblioteczne Zero Waste

Data publikacji: 29/05/2020

W najnowszym numerze Biblioteki Publicznej 4-5/2020 ukazał się artykuł “Biblioteczne Zero Waste”. Autorką artykułu jest Urszula Bąkowska, specjalistka ds. promocji w naszej bibliotece. Poniżej fragment tekstu, cały artykuł jest dostępny w wersji papierowej BP na stronie 56. Gratulujemy i czekamy na kolejne tematy.

“Idea Zero Waste w ostatni czasie stała się bardzo popularna. Wiele osób wierzy, że nawet małe zmiany w codziennym życiu mogą pomóc chronić naszą planetę. Warto zauważyć, że biblioteki od wieków hołdują tej idei. Zero Waste w dosłownym tłumaczeniu to „zero odpadów” czy „zero marnowania”. W gruncie rzeczy dotyczy dwóch obszarów: osobistego i globalnego. W wymiarze indywidualnym, jest to styl życia, w którym człowiek stara się zredukować odpady, tym samym nie niszczyć środowiska. W aspekcie gospodarczym, chodzi o stworzenie obiegu zamkniętego, opartego na wykorzystywaniu istniejących zasobów, minimalizując potrzebę tworzenia nowych. Ta oddolna idea „niemarnowania” oraz wielokrotnego wykorzystywania przedmiotów, w zaskakujący sposób rezonuje z działalnością bibliotek“.

 

Biblioteczne Zero Waste Urszula Bąkowska

Biblioteczne Zero Waste Piaseczno

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl