Biblioteka jaka jest, każdy widzi – wystawa Łukasza Żywulskiego

Data publikacji: 14/05/2021

Chcesz zobaczyć memy o bibliotekarzach? Przyjdź do biblioteki!

Autorem wystawy jest Łukasz Żywulski – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Haneczka w Piekarach Śląskich. Memy inspirowane są bibliotecznym życiem, postrzeganiem zawodu i instytucji przez samych bibliotekarzy, jak i czytelników.

Utrzymane w stylu vintage obrazki oraz starannie dobrane hasła złożyły się na serię plakatów, które zdecydowaliśmy się zaprezentować na wystawie w holu naszej Biblioteki Głównej. Oprócz niekwestionowanej świątyni wiedzy, informacji i profesjonalizmu, biblioteka może być też tętniącym życiem miejscem najprzeróżniejszych interakcji międzyludzkich.

Memy, w sposób trochę niekonwencjonalny, pokazują, że bibliotekarze potrafią spojrzeć na swoją pracę z przymrużeniem oka, a obraz stereotypowego bibliotekarza, jak i czytelnika odszedł już dawno w zapomnienie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy do 31 maja 2021 w holu Biblioteki Głównej. Memów szukajcie także w przestrzeni publicznej – na przystankach i tablicach informacyjnych!