ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Biblioteka jaka jest, każdy widzi – wystawa Łukasza Żywulskiego

Data publikacji: 14/05/2021

Chcesz zobaczyć memy o bibliotekarzach? Przyjdź do biblioteki!

Autorem wystawy jest Łukasz Żywulski – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Haneczka w Piekarach Śląskich. Memy inspirowane są bibliotecznym życiem, postrzeganiem zawodu i instytucji przez samych bibliotekarzy, jak i czytelników.

Utrzymane w stylu vintage obrazki oraz starannie dobrane hasła złożyły się na serię plakatów, które zdecydowaliśmy się zaprezentować na wystawie w holu naszej Biblioteki Głównej. Oprócz niekwestionowanej świątyni wiedzy, informacji i profesjonalizmu, biblioteka może być też tętniącym życiem miejscem najprzeróżniejszych interakcji międzyludzkich.

Memy, w sposób trochę niekonwencjonalny, pokazują, że bibliotekarze potrafią spojrzeć na swoją pracę z przymrużeniem oka, a obraz stereotypowego bibliotekarza, jak i czytelnika odszedł już dawno w zapomnienie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy do 31 maja 2021 w holu Biblioteki Głównej. Memów szukajcie także w przestrzeni publicznej – na przystankach i tablicach informacyjnych!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl