Biblioteka na Pikniku Rodzinnym w Józefosławiu

Data publikacji: 08/06/2021

11 czerwca 2017 roku filia w Józefosławiu uczestniczyła w Pikniku Rodzinnym na terenie Politechniki Warszawskiej organizowanym przez Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”. Stoisko biblioteki odwiedziło wielu mieszkańców i gości z pobliskich miejscowości.

Odwiedzający mogli zobaczyć rezultaty projektu „Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości”, czyli: obejrzeć wystawę plenerową oraz otrzymać bezpłatny egzemplarz broszury „Spacerkiem po… Józefosławiu i Julianowie”. Wystawa i broszura powstały z materiałów zebranych od mieszkańców obu miejscowości, którzy podzielili się swoimi zdjęciami, wspomnieniami i dokumentami. Duże zainteresowanie wzbudziła mapa Józefosławia i Julianowa, gdzie mieszkańcy mogli zaznaczyć swoje miejsce zamieszkania. Dzieci brały udział w konkursie o bohaterach literackich oraz wykonywały laleczki lub wiatraczki z papieru.

Piknik upłynął w miłej, sąsiedzkiej atmosferze. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przygotowanie imprezy:)

Projekt „Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości” jest dofinansowany ze środków funduszu sołeckiego Józefosławia. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”, Magazyn „Sąsiedzi”, Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie.