ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Billie Sparrow w bibliotece

Data publikacji: 02/03/2020

Jak tworzyć na YouTube? Czy prowadzenie kanału utrudnia czy ułatwia studiowanie? Skąd brać pomysły na filmy? O tych i wielu innych, ciekawych rzeczach dowiedzieliśmy się podczas drugiego spotkania w ramach cyklu YouTube od kuchni. Tym razem gościem była Weronika Szymańska, która w sieci funkcjonuje pod pseudonimem Billie Sparrow.

W piątek, 28 lutego, Weronika opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z YouTubem, jak wyglądały pierwsze filmy i jak odbierają je znajomi ze studiów. Tomasz Korczak, który poprowadził spotkanie, dopytywał też o zmiany, które zaszły zarówno w życiu Weroniki, jak i na jej kanale, a także o rolę języka migowego i ten sposób komunikowania się. Publiczność natomiast chciała wiedzieć, czy Billie planuje wydać kolejny tomik wierszy i prosiła o więcej informacji na temat świata głuchych. Całe spotkanie tłumaczone było na język migowy, na czym bardzo zależało Weronice. Na koniec, zapytana o rady dla przyszłych YouTuberów, Billie Sparrow poleciła, by nie przejmować się opinią rówieśników, robić swoje, jeśli ma się z tego przyjemność. Po rozmowie każdy miał też czas na prywatne pytania i zdjęcia z naszym gościem.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl