Broszura “Spacerkiem po Józefosławiu i Julianowie” 2017

Data publikacji: 08/06/2021

Skakało się wtedy na siano.

Do szkoły chodziliśmy pieszo 4 km w jedną stronę.

Jeden autobus kursował 4 razy na dobę.

Jechaliśmy Julianowską pełną dziur, błota i kałuż.

To wspomnienia mieszkańców o dawnym Józefosławiu i Julianowie, które pozyskaliśmy w ramach projektu „Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości”. Z zebranych wspomnień, fotografii i innych dokumentów powstała broszura “Spacerkiem po… Józefosławiu i Julianowie”, która została wydana przez Urząd Gminy i Miasta Piaseczno w czerwcu 2017 roku. Broszurę rozdawaliśmy na stoisku biblioteki podczas Pikniku Rodzinnego w Józefosławiu 11 czerwca 2017. Obecnie broszurę można pozyskać w filii w Józefosławiu lub wypożyczyć.

Broszura jest również dostępna tutaj: “Spacerkiem po… Józefosławiu i Julianowie”.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz projekt – dostarczyli materiały, spotykali się, rozmawiali, dzielili wspomnieniami.

Projekt „Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości” jest dofinansowany ze środków funduszu sołeckiego Józefosławia. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”, Magazyn „Sąsiedzi”, Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie.