Co za szycie! – drugie warsztaty za nami

Data publikacji: 02/11/2022

Filia Kościuszki po raz kolejny zaprosiła do swojej Majsterni osoby pragnące zgłębiać tajniki szycia. Na uczestniczki czekały przepiękne tkaniny w kratę. Po wstępnym omówieniu zasad krojenia, wspólnie wycinałyśmy poszczególne elementy spódnic, z form wykonanych na indywidualne wymiary. Żadna z uczestniczek nie zapomniała o dorysowaniu na tkaninie dodatków na szwy i podwinięcia. W trakcie pracy rozmawiałyśmy o rodzajach tkanin oraz ich składzie. Prowadząca Małgozrata Goławska omówiła również zasadę działania overloka, przy użyciu którego obrzuciłyśmy szwy w spódnicach. Po połączeniu wykrojonych elementów- (zszywanie kraty wcale nie jest łatwe😉) -nadszedł czas na pierwszą miarę. Uczestniczki z wypiekami na twarzy przymierzały swoje spódnice i w skupieniu wysłuchiwały sugestii dotyczących naniesienia poprawek na model. Rozmawiałyśmy również o tym, jak bardzo ważne w procesie powstawania odzieży jest prasowanie międzyoperacyjne. W trakcie kolejnego spotkania będziemy wszywać zamki błyskawiczne oraz przyszywać paski w talii. To dość trudne zadanie, ale efektem tej dość skomplikowanej, choć bardzo przyjemnej pracy, będą własnoręcznie wykonane spódnice. Do zobaczenia!