ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Czerwcowe spotkanie z książkową sensoryką

Data publikacji: 14/06/2022

W sobotnie przedpołudnie w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się kolejne spotkanie z cyklu “Książkowa sensoryka dla smyka”.

Rozpoczęliśmy zabawą paluszkową. Następnie “przenieśliśmy się na łąkę” gdzie poznaliśmy tamtejsze zwierzątka za sprawą książeczki “Pogłaszcz zwierzątko na łące” z serii “Przytulki. Dzieci mogły “pogłaskać” np. pszczółkę, biedronkę oraz ślimaka.

Później “wyruszyliśmy” na poszukiwanie tygrysa z książeczką dotykową “Gdzie jest… tygrys”.

Po odnalezieniu zwierzątka przenieśliśmy się do ogrodu pełnego drzew i kwiatów za sprawą książki z serii “Moja pachnąca książeczka z kolorami. Ogród”.

Gdy już nasyciliśmy się przepięknymi zapachami roślin, wysłuchaliśmy książeczki dźwiękowej “Tato, jak robi ta żaba?”. To opowieść o tacie myszce i synku Myszaczku, którzy w zabawny sposób naśladują dźwięki zwierząt.

Na zakończenie spotkania ponownie powędrowaliśmy na łąkę dzięki dźwiękowej książeczce “Łąka” z serii “Odkrywam dźwięki”.

Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w dotychczasowych warsztatach. Na kolejne spotkanie zapraszamy po wakacjach.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl