Cztery kroki do odnalezienia pracy przynoszącej satysfakcję – warsztaty

Data publikacji: 29/02/2020

Zapraszamy na warsztaty – 21 marca w godz. 10.00-13.00. Zapisy przez wypełnienie: Karta Zgłoszeniowa Warsztaty i odesłanie na cemdorosli@biblioteka-piaseczno.pl (konieczne jest zaakceptowanie Regulaminu Warsztatów).

Badania dowodzą, że wykonywanie pracy, która nie przynosi satysfakcji, może mieć negatywne skutki nie tylko podczas wykonywania powierzonych zadań, ale i psychiczne oraz zdrowotne. Niezadowolenie zmniejsza motywację, co z kolei wpływa na jakość pracy, a niespełnianie oczekiwań pracodawcy powoduje zwiększenie frustracji. Oznacza to błędne koło. Jak więc zatem wybrać pracę, która będzie sprawiała przyjemność? Kluczem jest świadoma refleksja nad własnymi możliwościami, oczekiwaniami i potrzebami.

Cele szkolenia

Uczestnicy dowiedzą się:

• co oznacza pojęcie „satysfakcjonująca praca” – co się za nim kryje i czy dla każdego znaczy to samo?
  • jakim obszarom życia należy się przyjrzeć, aby wybrać właściwą pracę,
  • jakie składowe osobowości należy wziąć pod uwagę przy planowaniu kariery zawodowej,
  • w jakich zawodach można wykorzystać określone kompetencje i umiejętności,
  • jak ważne jest wykorzystanie w pracy własnych zainteresowań,
  • dlaczego pomimo zastosowania trzech kroków w wyborze pracy, polecanych przez wielu specjalistów HR, może być ona frustrująca.

Na zakończenie warsztatu uczestnicy podejmą próbę poszukiwania odpowiedniego dla siebie rozwiązania zawodowego z wykorzystaniem wypracowanych refleksji i listy zawodów.