Czytelniczy Challenge w czerwcu – WYNIKI

Data publikacji: 30/06/2021

Pierwsze miejsce w czerwcowej edycji konkursu „Czytelniczy Challenge – Z książką przez świat” zdobyła pani Anna Kustoś, która zrecenzowała książkę Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Recenzja w bardzo zwięzły sposób zachęca do przeczytania książki. Autorka nie zdradza fabuły powieści jednocześnie przytaczając jej zabawne momenty, czym przykuwa uwagę czytelnika. Recenzja powołuje się na pozytywne emocje, które książka wzbudzi w czytających. Oryginalnym podejściem autorki jest również zrecenzowanie lektury szkolnej. Choć jak sama przyznaje, nie jest to pozycja wyłącznie dla dzieci.

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięska recenzja:

Jeśli chcesz poznać doskonałe przygody szwedzkich dzieciaków, które żyły w pierwszej połowie XX wieku, to koniecznie przeczytaj tę książkę. Poznasz historie mieszkańców Zagrody Środkowej, Zagrody Północnej oraz Południowej. Uśmiejesz się gdy przeczytasz o tym, jak dwie małe bohaterki kupowały kawałek kiełbasy dobrze obsuszonej. A może będziesz chciał wiedzieć dlaczego dziadek nie pozwalał jeść wiśni z jednego drzewa? To książka nie tylko dla dzieci!