ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Czytelniczy Challenge w grudniu – WYNIKI

Data publikacji: 03/01/2022

Pierwsze miejsce w konkursie „Z książką przez świat” w grudniu przyznano Pani Annie Tryczyńskiej za recenzję książki „Akuszerka” autorstwa Katji Kettu.

Akuszerka nie jest łatwą lekturą, o czym dowiadujemy się z recenzji. Trudny jest także język, jakiego używa pisarka. Jest to jednak zabieg celowy, związany z tematyką książki oraz chęcią oddania przedstawianych wydarzeń w sposób jak najbardziej wiarygodny. Z recenzji wynika, że lektura wywołuje wiele emocji i skłania do refleksji. Wielowątkowa oraz wielowymiarowa fabuła sprawia, że książka jest ciekawa i zaskakująca w odbiorze. Recenzja zachęca do przeczytania „Akuszerki”.  

Recenzja jest napisana w sposób zwięzły, sprawny. Spełnia wymogi regulaminu.

Treść recenzji:

To kolejna książka, która wpisuje się w tzw. literaturę obozową II wojny światowej, jednak tym razem autorka zabiera nas w dalekie i zimne rejony Finlandii. Nie jest ławo oddać klimatu tej książki w zaledwie kilku zdaniach, bo historia choć wydaje się prosta – miłość, wojna, trudna relacja ofiary i oprawcy – jest wielowątkowa i rozgrywa się na kilku etapach czasowych. Zapewne zaskakujący jest język jakim posługuje się autorka, brutalny i bardzo wprost, co jest w pełni  zaplanowane przez Katje Kettu jako podkreślenie tragizmu historii. Zdecydowanie literatura do polecenia!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl