ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Czytelniczy Challenge w kwietniu – WYNIKI

Data publikacji: 30/04/2021

Pierwsze miejsce w kwietniowym Challengu „Z książką przez świat” zajął Pan Andrzej Zawadzki. Przybliżył nam w swojej recenzji książkę „Pantera w piwnicy”, której autorem jest uznany izraelski pisarz – Amos Oz.

Recenzja w ciekawy sposób przedstawia fabułę książki, bez wprowadzania czytelnika w szczegóły, które na tym etapie mogłyby powiedzieć zbyt wiele. Czytając recenzję, nabieramy ochoty na przeczytanie lektury, zwłaszcza jeśli interesujemy się literaturą osadzoną w historycznych realiach Izraela. Recenzja jest napisana w sposób sprawny. Pokazuje, że limit 5 zdań, który narzuca regulamin konkursu, daje możliwość przedstawienia bogatej treści.

Recenzja książki pt. “Pantera w piwnicy” Amos Oz

“Pod przewrotnym i z pozoru żartobliwym tytułem, kryje się jakże realna opowieść o dzieciństwie i dorastaniu, o rodzinie w tradycyjnym, nawet nieco ortodoksyjnym, modelu; ale przede wszystkim o walce o narodowe i kulturowe istnienie, a nawet lęku o to, co przyniesie kolejny dzień. Powieść stanowi swego rodzaju przekładaniec złożony z rytmicznie ułożonych warstw: filozofii i obiegowej prawdy, historycznych faktów i pogłosek, myślenia – wprawdzie bardzo wrażliwego i wnikliwego obserwatora – ale jednak dziecka i poglądów człowieka dojrzałego, humoru i powagi. Akcja osadzona w czasach powstawania dzisiejszego państwa Izrael pomogła mi zrozumieć, jak to się dzieje, że żyjąc w ciągłej groźbie zamachów, wśród ludzi, z których niemal każdy może być śmiertelnym zagrożeniem, udało się Żydom zorganizować, utrzymać i rozwinąć państwo. Jak pisze Oz w ostatnim zdaniu, powieść jest swoistym hołdem złożonym towarzyszom młodości, których być może by zdradził, gdyby nie opowiedział ich historii, bo wszystko, oprócz cienia, ma dwie strony. Gorąco polecam tym, którzy chcą lepiej rozumieć współczesny świat i lubią dobrą literaturę”. – Andrzej Zawadzki

Chcemy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom kwietniowego Challengu za przesłanie recenzji i zachęcić innych Czytelników do udziału w konkursie w kolejnych miesiącach. Serdecznie zapraszamy!

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl