Czytelniczy Challenge w lipcu – WYNIKI

Data publikacji: 03/08/2021

Pierwsze miejsce w lipcowym konkursie „Z książką przez świat” zdobyła Wiktoria Dryja.
Recenzja dotyczy książki francuskiej pisarki Virginie Despentes – „Vernon Subutex”.
Autorka recenzji odnosi się do książki poprzez emocje, jakie wywołała w niej lektura. Pokazuje, że tematyka poruszana przez Virginie Despentes nie jest łatwa, ale warto się z nią zmierzyć.
Recenzja jest napisana w sprawny sposób i pokazuje dojrzałość w odbiorze lektury. Spełnia wszystkie wymogi formalne konkursu.

Dziękujemy wszystkim osobom, które nadesłały recenzje. Zapraszamy do udziału w naszym challenge’u „Z książką przez świat” w sierpniu, który jest poświęcony krajom bałkańskim.

Zwycięska recenzja:
„Vernon Subutex” autorstwa Virginie Despentes to lustro dzisiejszych czasów, w których poszukiwanie swojego miejsca w świecie nawet w dojrzałym wieku jest bardzo trudne, a relacje z ludźmi rzadko pozostają szczere i prawdziwe. Obraz współczesnego Paryża przeraża i nie zostawia złudzeń, że świat zmierza w złym kierunku – zepsucia, pogardy do wszystkiego co wartościowe. Książka chwilami wulgarna, balansująca na krawędzi niesmaku. Sądzę jednak, że to przemyślany zabieg francuskiej pisarki. Polecam do przeczytania i refleksji.