ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Czytelniczy Challenge w maju – WYNIKI

Data publikacji: 31/05/2021

Pierwsze miejsce w majowym Challenge’u „Z książką przez świat” zajął Pan Rafał Bil. Recenzja dotyczy książki „Polak z Ukrainy” – Dimy Garbowskiego. Jest to opowieść znanego youtubera, który wyemigrował z Kijowa do Warszawy i dzieli się swoimi odczuciami. Autor recenzji w kilku zdaniach przedstawił tematykę książki. Podzielił się także emocjami, jakie wywołała lektura. W czasach kiedy coraz częściej spotykamy wokół siebie ludzi przybywających do Polski z innych krajów  w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, warto wiedzieć z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć i co czują. Recenzja zachęca do przeczytania książki. Jest napisana w sprawny sposób i spełnia wymogi regulaminu konkursu.

Zwycięska recenzja

Książka pt. „Polak z Ukrainy”, której autorem jest Dima Garbowski, to odważny głos, mówiący prosto z serca. To głos ukraińskiego serca tętniącego na polskiej ziemi. Warto poznać ten świat imigranta, by poznać los potencjalnie wielu osób, które z podobnych przyczyn trafiły do naszego kraju zza wschodniej granicy. To też historia o poszukiwaniu szczęścia i walce o lepsze jutro, którą gorąco polecam.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl