Dary książkowe od Stanisława Krzemińskiego

Data publikacji: 16/05/2023

Filia w Zalesiu Górnym została obdarowana książkami od… samego autora, naszego zalesiańskiego sąsiada pana Stanisława Krzemińskiego.

Autor trylogii „Drogi do wolności” oraz cyklu „Od Wschodu do Zachodu”. Jak możemy przeczytać w najnowszej powieści pod tytułem „Ucieczka”: „Wychowały mnie trzy pokolenia kobiet i może dlatego od wielu lat marzyła mi się saga o losach Polek. W jesieni życia postanowiłem ten zamiar zrealizować. W cyklu Od Wschodu do Zachodu opisuję zagmatwane losy siedmiu pokoleń rodziny, w której to kobity decydowały o jej trwaniu. Początek sagi sięga połowy XIX wieku”.

Już niedługo książki będą do wypożyczenia w bibliotece, a jesienią planujemy zaprosić Państwa na spotkanie z autorem.

Stanisław Krzemiński (ur. 1947) – w swoim czasie fotograf, dziennikarz, radiowiec, reżyser filmów dokumentalnych, pisarz, a przez ostatnie 25 lat pomysłodawca oraz producent filmów i seriali telewizyjnych (m.in. „Londyńczycy”, „Drogi wolności”). Przez wiele lat współpracował z europejskim kanałem kulturalnym ARTE oraz ze stacjami telewizyjnymi w Niemczech, Francji i Szwecji. W 1996 roku otrzymał (z Jerzym Śladkowskim) nagrodę Felix Europejskiej Akademii Filmowej, a w uzasadnieniu podkreślono jego „umiejętność ukazywania ludzkich emocji na ekranie”. Autor cyklu powieści „Drogi do wolności”, na który składają się tomy: „Iskra”, „Jesienny poniedziałek” i „Zawierucha”.