ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Debiut Tuptusia!

Data publikacji: 17/05/2021

W sobotę 15 maja przed Biblioteką Główną zorganizowaliśmy wydarzenie, którego celem była prezentacja naszej bibliotecznej maskotki – Tuptusia. Maskotka powstała w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek” realizowanego przez bibliotekę w 2019 roku, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Maskotkę zaprojektowała i uszyła Anna Bińkowska.

Debiut Tuptusia był niezwykle udany. Przygotowaliśmy grę terenową z nagrodami, a ulotkę z zabawą odebrało ponad sto osób. Wielu z nich udało się odpowiedzieć na wierszowane zadania przygotowane przez Przemka Kowalskiego jeszcze tego samego dnia. Każdy, kto oddał poprawnie rozwiązaną grę, otrzymał eko bierki i lizaka w kształcie Tuptusia. Gra opisywała znane miejsca w Piasecznie i wymagała od uczestników liczenia i sprawdzania rzeczy w terenie.

O 12.00 pojawili się specjalni goście – alpaki Imbir i Czekoladka. Każdy mógł je pogłaskać i zrobić sobie zdjęcie, a chętnych nie brakowało. Równie często głaskany i podziwiany był sam Tuptuś – maskotka zasiadła pod jednym z namiotów, gdzie chętnie podchodziły dzieci, by poznać osobiście naszego Tuptusia.

Podczas wydarzenia rozdawaliśmy ulotki, zakładki i kolorowanki, a furorę robiły wytwarzane na miejscu przypinki. Ponad sto własnoręcznie zrobionych przypinek ozdobiło ubrania dzieci, które odwiedziły w sobotę plac przed biblioteką. Najmłodsi mieli też okazję spróbować swoich sił w puszczaniu ogromnych baniek mydlanych. Zabawa z nimi trwała przez niemal całe wydarzenie.

Śledźcie naszą stronę, w planach mamy kolejne wydarzenia związane z naszą biblioteczną maskotką.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl