ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

DKK w grudniu – Spotkanie Online

Data publikacji: 05/11/2020

W pierwszy wtorek miesiąca, czyli 1 grudnia, o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. 

Tym razem porozmawiamy o książce nagrodzonej tegoroczną nagrodą Nike – “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radka Raka. To drugi raz, kiedy sięgniemy w naszym Klubie po książkę z gatunku fantastyki.

“Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy – tych prawdziwych i tych stworzonych przez Radka Raka (…).

Radek Rak napisał powieść o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Powieść pełną rozbuchanego erotyzmu, ironii i humoru, nakarmioną mrokiem ludzkich serc.” – opis z Lubimyczytać.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby które chcą dołączyć do naszego DKK na stałe, lub porozmawiać o tej konkretnej lekturze!

Link do spotkania (dołączyć do spotkania będzie można na około 30 min przed jego rozpoczęciem).

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl