26 czerwca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem nie w bibliotece w Józefosławiu, ale wyszliśmy w plener. Zostaliśmy zaproszeni do ogrodu naszej uczestniczki Ewy. W otoczeniu bujnej roślinności dyskutowaliśmy o książce D.Lessing „Marta Quest”. Jest to historia młodej kobiety osadzona w latach 30 w Afryce Południowej. Zbuntowana i niepokorna kobieta pragnie wyzwolić się z ram konwenansów lecz nawet ucieczka z prowincji nie oznacza dla niej wolności. Rozmawialiśmy o jej życiu, samotności, braku zrozumienia wśród rówieśników. Książka nic nie straciła na swojej aktualności.
Następne spotkanie DKK planujemy 24 lipca 2024 roku na godz. 17.00. Tym razem zmierzymy się z książką J.Małeckiego „Święto ognia”. Będziemy porównywać książka kontra film. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą i pragną podzielić się swoimi przemyśleniami na temat przeczytanego utworu.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.