ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Doświadczenia chemiczne z Profesorem Kleksem – Dwutlenek węgla

Data publikacji: 19/05/2020

Rozpoczynamy nowy cykl filmowy! Doświadczenia chemiczne z Profesorem Kleksem! Stwierdzenie, że “chemia nas żywi, leczy i ubiera”, jest jak najbardziej prawdziwe! Każdy aspekt naszego życia jest od niej uzależniony. Wcielając się w Profesora Kleksa (moje alter ego), jeszcze bym je rozbudował… chemia nas żywi, leczy, ubiera i bawi! Podczas naszych zajęć stawiamy na naukę poprzez zabawę, omawiając przy tym, czemu właśnie stało się tak, a nie inaczej. Przecież nauka może być fajna!

W pierwszej serii filmów z cyklu “Doświadczenia chemiczne z Profesorem Kleksem” poruszyliśmy zagadnienia związane z dwutlenkiem węgla oraz jego właściwościami. Dwutlenek węgla towarzyszy nam na co dzień, choć czasami o tym zapominamy czy wręcz nie zdajemy sobie sprawy. Doświadczenia skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i pierwszych klas szkół podstawowych, aby sami lub z opiekunami, mogli wykonać własnoręcznie proste doświadczenia z rzeczy, które zapewne mają w domu. Tak więc nie ma na co czekać! Świat nauki jest wielki i tyle zostało jeszcze do odkrycia!

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl