„Drzewa i Ludzie” – wernisaż wystawy i spotkanie autorskie

Data publikacji: 30/09/2021

Na Rynku w Piasecznie od 4 do 31 października można oglądać wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza poświęconą znaczeniu drzew dla ludzi.

Na wystawie zobaczymy fotografie osób mieszkających w Piasecznie i okolicach, poznamy historię wyjątkowych dla nich, starych drzew.

– W dobie kryzysu klimatycznego i wymierania gatunków, drzewa w miastach są bezcenne. Dają tlen, cień, zmniejszają parowanie, zatrzymują wodę, oczyszczają powietrze. Szczególnie dotyczy to dojrzałych, starych drzew. Żadne nasadzenia nie rekompensują ich utraty – pisze autor wystawy Daniel Petryczkiewicz, fotograf, bloger i aktywista zajmujący się tematami społeczno-środowiskowymi. – Życie drzew i ludzi splata się od zawsze. Dbanie o starszych i słabszych to nasz obowiązek jako społeczeństwa. Wycięcie starego drzewa powoduje bezpowrotną stratę.

Pomysłodawczynią projektu „Drzewa i Ludzie” jest Anna Kolińska z piaseczyńskiej inicjatywy społecznej Alarm dla Klimatu. W tym roku Alarm dla Klimatu rozpoczął kampanię edukacyjno-informacyjną pod hasłem Co nam dają drzewa?, a projekt „Drzewa i Ludzie” wpisuje się w jej ramy.

Wystawę można oglądać na Placu Piłsudskiego do końca października. Wydarzenie na FB: Drzewa i Ludzie – wystawa fotografii, wernisaż i spotkanie autorskie.

Wernisaż wystawy i spotkanie autorskie odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym 12 października 2021 r. o godz. 19.00. Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/drzewailudzie/

Drzewa i ludzie - zaproszenie na wernisaż