ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

“Dziecięce Nokturny” w Oddziale dla Dorosłych

Data publikacji: 08/07/2024

Zapraszamy do obwiedzenia wstawy prac młodych twórców z Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Rozświetlający otoczenie płomień świecy, pochodnia, ognisko lub latarnia a niekiedy prawie całkowita ciemność lub zmierzch, w obliczu którego kolory stopniowo przybierają coraz chłodniejszy odcień, to obserwacje utrwalone w pracach prezentowanych w na wystawie p.n. „Dziecięce nokturny”.

Tworzenie nastrojowych nocnych pejzaży czy scen rodzajowych, to szczególne wyzwanie artystyczne. Co ciekawe tego rodzaju przedstawienia pojawiły się w malarstwie europejskim dopiero w XVI wieku. Dziś trudno wyobrazić sobie historię sztuki bez nokturnów takich malarzy jak Caravaggio, Goya, Turner, Whistler czy Van Gogh.

Ambitne zadanie zmierzenia się z tym trudnym tematem podejmują również dzieci i młodzież, uczestniczący w organizowanych przez nas międzynarodowych konkursach. To dzięki nim zgromadzony został eksponowany w galerii zestaw prac malarskich, grafik, batików i rysunków, w których noc i mrok odgrywają główną rolę.

Opis wystawy ze strony: https://galeriadziecka.com

Prace można oglądać w Oddziale dla Dorosłych Biblioteki Głównej do końca sierpnia.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl