ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Dzień Bibliotekarza – rozpoczynamy Tydzień Bibliotek!

Data publikacji: 07/05/2021

Dnia 8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna nam “Tydzień Bibliotek” w całej Polsce. Dlatego z tej właśnie okazji życzymy wszystkim pracownikom bibliotek wytrwałości i nowych pomysłów w propagowaniu czytelnictwa!

W tym roku hasłem Tygodnia Bibliotek jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Pomimo pandemii udało nam się zorganizować wiele ciekawych atrakcji dla naszych czytelników – wystawy, spotkania autorskie, filmy i inne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach. Plakat promujący wydarzenia w Tygodniu Bibliotek 2021

Święto Bibliotekarza zostało ustanowione w 1985 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Organizacja działa blisko 100 lat i zrzesza osoby związane z bibliotekarstwem. Misją stowarzyszenia jest przede wszystkim rozwój i promocja bibliotek, a także tworzenie pozytywnego obrazu bibliotekarza. 

Biblioteki były znane od wieków, w nich gromadzono i wytwarzano książki. Dopiero jednak gdy druk stał się czymś powszechnym zaczęto je upubliczniać. Po dziś dzień można tam znaleźć wiele ciekawych dzieł opisujących historię, tradycję i kulturę państw na całym świecie.

Promując czytelnictwo, zachęcamy do czytania literatury pięknej, popularnonaukowej, książek fabularnych, poszerzających słownictwo, wyobraźnię i wiedzę. Proponujemy także audiobooki, filmy, mangi, komiksy oraz gry planszowe.

Osoba wybiera książkę w biblioteceZachęcamy do przejrzenia naszej oferty na stronie internetowej w poszukiwaniu różnych konkursów, warsztatów, wystaw czy ciekawych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Z naszych artykułów dowiecie się o wydarzeniach organizowanych w naszej bibliotece, znajdziecie informacje o nowościach czy obejrzycie ciekawy reportaż. W tym roku ważnym wydarzeniem jest cykl „Z książką przez świat”, w którym w każdym miesiącu króluje inny kraj. W maju przyszedł czas na Polskę i Ukrainę.

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl