ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Edulab: Twórz własny gliniany brelok

Data publikacji: 30/04/2026

Podczas zajęć Edulab dzieci miały okazję połączyć naukę z kreatywną zabawą. Spotkanie rozpoczęło się od części edukacyjnej, oglądając film poświęcony glebie. Uczestnicy dowiedzieli się, czym jest gleba, z jakich elementów się składa oraz jakie organizmy ją zamieszkują. Duże zainteresowanie wzbudził również temat zanieczyszczenia gleby i jego wpływu na środowisko. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła informacja, że w glebie żyje więcej organizmów niż na jej powierzchni – była to dla wielu zaskakująca i inspirująca ciekawostka.

Po części teoretycznej przyszedł czas na działania praktyczne. Dzieci tworzyły gliniane breloki w różnych formach – od prostych kształtów po bardziej pomysłowe figurki. Praca z gliną była nie tylko świetną zabawą, ale także okazją do rozwijania zdolności manualnych i kreatywności.

Zajęcia pokazały, jak fascynujący i jednocześnie ważny jest świat ukryty pod naszymi stopami. Jak powiedział David Attenborough: „Świat przyrody jest największym źródłem inspiracji i wiedzy – wystarczy się nad nim pochylić.”

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl