ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Feministyczne dyskusje w DKK

Data publikacji: 27/06/2022

W dniu 21 czerwca odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była książka “Kim Jiyoung. Urodzona w 1982” autorstwa koreańskiej pisarki Nam-Joo Cho.

Książka wywołała burzliwą dyskusję na temat życia kobiet w Korei, w odniesieniu do głównej bohaterki powieści. Reportażowy charakter książki sprawił, że czytelniczki podczas lektury miały okazję poznać pozycję i rolę kobiet w społeczeństwie koreańskim od dzieciństwa do dorosłości. Mimo, że sytuacja społeczna Korei jest powszechnie znana, książka odsłoniła nowe, nieznane dotąd obszary życia.

W trakcie spotkań naszego Klubu staramy się nawiązywać do tradycji, kulinariów, zwyczajów kraju, z którego pochodzi autorka wybranej na dany miesiąc książki. Tym razem było podobnie. Korea słynie z kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Uczestniczki spotkania będą mogły przekonać się na własnej skórze czy naprawdę działają – członkinie otrzymały do przetestowania koreańskie maseczki :-). Podsumowując – książka dla duszy, maseczka dla ciała.

Kolejna wartościowa i odkrywcza powieść będąca inspiracją do owocnej dyskusji już za nami. Zapraszamy na kolejne spotkania DKK. Tym razem sięgniemy po książkę “Broń domowa” Nadine Gordimer, autorki pochodzącej z RPA. Pisarka otrzymała literacka Nagrodę Nobla w 1991 roku jako ta, która „przez swą wspaniałą epikę stała się wielkim dobrodziejstwem dla ludzkości”. Zachęcamy do lektury i do spotkania się z nami 26 lipca o godzinie 18.00.

Uczestniczki spotkania w czytelni

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl