ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Ferie w Bibliotece Głównej

Data publikacji: 16/02/2023

Za nami półmetek ferii zimowych. W tym tygodniu Oddział dla dzieci i młodzieży gościł 8 grup uczniów z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie.

Tematem przewodnim była zima. Rozmawialiśmy o tym co możemy robić w trakcie zimy kiedy spadnie śnieg, ale również wtedy kiedy go nie ma. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że jest to bardzo wesoła pora roku podczas której możemy się świetnie bawić i kreatywnie spędzać wolny czas.

Mówiliśmy o tym kiedy rozpoczyna się zima i jakie święta obchodzimy w trakcie je trwania. Wspomnieliśmy także o ptakach, które odlatują na zimę do ciepłych krajów oraz zwierzętach, które zostają w Polsce i muszą przetrwać ten trudny dla nich okres.

Dzieci poznały również teatrzyk kamishiabi. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z tą formą przekazu literatury. Później wysłuchały baśni “Pani Zamieć” oraz wspólnie rozwiązywały quiz ze znajomości fabuły.

Na zakończenie uczniowie ozdabiali Panią Zimę. Mogli ją pokolorować kredkami lub dekorować wydzieranką z bibuły.

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

 

Podziękowanie dla Biblioteki od Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie

Podziękowanie dla Biblioteki od Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie

 

 

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl