ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Ferioteka – I tydzień

Data publikacji: 08/01/2021

Pierwszy tydzień Ferioteki upłynął pod znakiem teatrzyku Kamishibai oraz scrapbookingu. Tym razem spotkania odbywają się w formie online za pomocą platformy Zoom.

W poniedziałek tematem wydarzenia była baśń Hansa Christiana Andersena pt. „Słowik”. Przedstawiona została w formie teatrzyku Kamishibai. Zanim jednak to nastąpiło w ramach rozgrzewki dzieci miały za zadnie rozwiązać krótki quiz z twórczości Andersena. Z pomocą przyszła nam platforma Quizziz. Następnie dzieci tworzyły samodzielnie własną opowieść z użyciem kreatywnych kart kamishibai. Na zakończenie uczestnicy, tworzyli alternatywne zakończenie baśni o Słowiku.

We wtorek było natomiast scrapbookingowo i pop-up-owo. Wspólnie tworzyliśmy zimową kartkę pop-up book. Tworzyliśmy ją z bazy do kartek oraz przestrzennego szablonu. Dzieci doklejały również ozdobne papiery scrabookingowe oraz zimowe scrapki mi.in renifery, choinki, śnieżynki, jarzębiny, bałwanki, pingwiny itp.

W czwartek odbyło się ponowne teatrzykowe spotkanie. Tym razem z baśnią Braci Grimm „Pani zamieć”. Dzieci ponownie tworzyły opowieści z kreatywnymi kartami oraz odgadywały postaci z bajek, które były ukryte pod okienkami.

Zapraszamy na kolejny tydzień z ferioteką, tym razem czeka nas archeologiczne i mitologiczne spotkanie z Łowcą Tajemnic oraz filcowanie figurek na sucho i tworzenie kartek za pomocą techniki qullingu.   

 

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl