ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

FESTIWAL // Anna Jagodzińska

Data publikacji: 21/09/2020

Anna Jagodzińska – polska pisarka i poetka młodego pokolenia. Przyszła na świat 21 lipca 1997 roku. w Warszawie. Od 2019 roku studentka zarządzania na Collegium Humanum. Była słuchaczką scenariuszopisarstwa w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie.

Swoją przygodę z literaturą zaczęła w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie, gdzie pod okiem nauczycielki języka polskiego, pani Wioletty Grochowicz, odkryła swoją pasję. Jest autorką sagi „Tajemnica Zaginionego Miasta”, w której skład wchodzą tomy: „Mroczny dom”, „Zemsta śmierci”, „Diabelski pościg” oraz trzech tomików poezji.

Pisarka w swojej sadze kreuje nietuzinkowe postacie wampirów, które symbolizują zło. Ważny w jej utworach jest świat wartości. Pisze o młodych ludziach i nie tylko dla młodych ludzi. Jej artystyczna pasja nie ogranicza się wyłącznie do pisania książek i wierszy. Już w dzieciństwie pisała artykuły do gazetek szkolnych, lokalnej prasy i portali społecznościowych. Prowadziła charytatywną inicjatywę muzyczną — Projekt Nisza.

Strona internetowa: https://m.facebook.com/annajagodzinskablog

 

Festiwal organizowany jest w ramach projektu Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Logo Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Fundacji im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie, Urzędu Gminy w Piasecznie, Powiatu Piaseczyńskiego, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Nagranie na licencji CC BY-SA 3.0 PL

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl