ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

FESTIWAL // Jacek Sut

Data publikacji: 03/10/2020

Jacek Sut. Rocznik 1968. W latach 1983 – 1987 aktywnie działał w teatralnym ruchu amatorskim oraz poetyckim i grał w zespole rockowym. W tym czasie zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody w ramach Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich i poetyckich. Za swoje osiągnięcie został wyróżniony Srebrną Odznaką Recytatora. W tym czasie zrealizował na scenie swoje pierwsze teksty teatralne. Naturalną koleją rzeczy było przystąpienie do egzaminu na wydział Aktorski PWSFTviT. Po ukończonych studiach podjął pracę w Teatrze Ochoty. W roku 1996 ukończył drugi kierunek na warszawskiej Akademii Teatralnej i rozpoczął swoja przygodę z zawodowym teatrem jako reżyser. Najsilniej związany był z teatrem Powszechnym w Radomiu i Studyjnym w Łodzi (za dyrektury Zdzisława Jaskuły), ale pracował także w Kaliszu i w Warszawie. W 2002 roku związał się z telewizją, gdzie pracuje do dziś jako producent, reżyser i scenarzysta. Sporadycznie para się montażem oraz składaniem tekstów do druku. Od 2016 roku zajmuje się także aktorską improwizacją. Od zawsze zainteresowany kilkoma rzeczami na raz, które – jak mówi – nie pozwalają czasowi upływać. Pisze od dziecka. Zaczynał od poezji i tekstów piosenek. Proza jest jego dojrzałym wyborem.

Strona internetowa: https://www.facebook.com/JacSut/

Festiwal organizowany jest w ramach projektu Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Logo Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Fundacji im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie, Urzędu Gminy w Piasecznie, Powiatu Piaseczyńskiego, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Nagranie na licencji CC BY-SA 3.0 PL

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl