ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

FESTIWAL // Koncert Dariusza Kordka

Data publikacji: 27/09/2020

Dariusz Kordek

aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny, piosenkarz, prezenter telewizyjny

Studiował na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jeszcze podczas studiów otrzymał nagrodę na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za podwójną rolę Kacpra i Leondera w spektaklu „Czyste szaleństwo” w reżyserii Jana Englerta. W 1989 roku zdobył jedną z trzech głównych nagród – Nagrodę Pagartu i stypendium pieniężne Ministerstwa Kultury i Sztuki za wykonanie piosenki “Och, ty w życiu” na X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Występował w warszawskich teatrach: Rampa, Studio Buffo – gdzie śpiewał w produkcjach Janusza Józefowicza (m.in. „Grosik 1”, „Grosik 2”, „Tyle miłości” i musicalu „Metro”) – „Scena Prezentacje”, Teatr Muzyczny „Roma”, Syrena, Na Woli i Komedia. Kordek gościł na deskach teatrów w całej Polsce: Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – w roli faraona w biblijnym musicalu „Tima Rice” i Andrew Lloyda Webbera w „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” – Rozrywki w Chorzowie, Operze i Operetce w Szczecinie i Polskim w Bielsku-Białej.

Grał również w serialu telewizyjnym „W labiryncie” (1990-1991), gdzie wcielił się w rolę pracującego w laboratorium przystojniaka i podrywacza Marka Siedleckiego. Zasłynął rolą kinową przyjaciela tytułowego bohatera, granego przez Olafa Lubaszenko, w dramacie sensacyjnym Władysława Pasikowskiego „Kroll” (1991). W 1998 wydał album zatytułowany „Tylko cień”. W 2004 w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę „Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”.

Kordek był też prezenterem telewizyjnym. W latach 1996-1999 prowadził interaktywny teleturniej „Trzy Kwadraty” w telewizji Polsat. Występował w programach rozrywkowych: w trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają”, w trzynastej edycji „Tańca z gwiazdami”, w piątej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Festiwal organizowany jest w ramach projektu Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

Logo Biblioteki Publicznej w Piasecznie, Fundacji im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie, Urzędu Gminy w Piasecznie, Powiatu Piaseczyńskiego, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury

Nagranie na licencji CC BY-SA 3.0 PL

#dariusz #kordek #festiwalpiaseczno #książki #bibliotekapiaseczno #festiwal #fundacjawilkonia

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl