Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprojektowała scenografie i kostiumy do ponad 20 przedstawień teatralnych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Toruniu. Autorka i ilustratorka książek dla dzieci („Gang Fałszywych Mikołajów”, „Wielki powrót”, „Uciekinierzy”, „Droga do Nobla”, “Misja Lolka Skarpetczaka”, „Potworaki usypiaki”, “Mali detektywi”, “I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach”).
Z połączenia pasji powstała autorska książka „Z Duchem (do) Teatru”, Wydawnictwo Bajka, 2017 (nominacja do Mądrej Książki 2018). Ostrym ołówkiem komentuje rzeczywistość. Za prace satyryczne otrzymała wiele wyróżnień i nagród, m. in. Satyrykon Legnicki (2018 i 2019). W 2012 roku zdobyła I nagrodę za ilustrację w konkursie „Nie ma dzieci, są ludzie”, organizowanym z okazji Roku Korczaka przez Rzecznika Praw Dziecka, a w 2018 za komiks ekonomiczny FOR Leszka Balcerowicza.
Prowadzi autorskie warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci „Rysobookożercy”. Alter ego Zająca Szarego Obywatela (www.facebook.com/zajacszaryobywatel/), postaci wymyślonej (wystawa autorska „Dziura w Całym”, Muzeum Karykatury w Warszawie, 2017). Wykładała “Visual Thinking” w Collegium da Vinci w Poznaniu i obecnie “Myślenie wizualne dla dzieci” w Strefie Kultury/CEM w Piasecznie. Współautorka bloga artystycznego www.2wilki.pl i książek Grupy Artystycznej 2WILKI („I ty możesz zmienić świat”, Media Rodzina; „Tribajka”,Wydawnictwo Dziwny Pomysł; „Czarny Kapturek”, Współwydawca Ad-fontes Agencja Wydawnicza. Członkini Polskiej Sekcji IBBY.
Strona internetowa: https://nikajaworowska.wixsite.com/mojawitryna/about
Festiwal organizowany jest w ramach projektu Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.
Nagranie na licencji CC BY-SA 3.0 PL
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.