ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Film “Rywal” w bibliotece

Data publikacji: 26/09/2022

Pokaz filmu „Rywal” odbył się 24 września 2022 o godz. 17.00 w kameralnej sali kinowej w Bibliotece Publicznej w Piasecznie. Pokaz odbył się w formule dyskusyjnego klubu filmowego. Osobą prowadząca była znana filmoznawczyni Pani Magdalena Felis. Film Rywal to kino trudne, poruszające problemy emigracji zarobkowej młodej kobiety z Ukrainy, jej skomplikowane relacje z 11letnim synkiem oraz przede wszystkim wzajemne relacje chłopca z pracodawcą matki  a także jak się okazuje potem – jej partnerem, starszym mężczyzną z Niemiec. Film pokazuje zderzenie dwóch światów: „dzikości” Wschodu i „uporządkowanego” Zachodu. Reżyserem filmu jest Marcus Lenz, a na ekranie mieliśmy okzaję zobaczyć: Yelizar Nazarenko, Maria Bruni i Udo Samel.

 
Wydarzenie jest częścią projektu “Poznajmy się – piaseczyńskie spotkania z Ukrainą”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
 
Aktywni Obywatele - logo

 

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl