Informacje o projekcie “Najlepszy kierunek na przyszłość – Biblioteka!” POWER

Data publikacji: 02/11/2020

Najlepszy kierunek na przyszłość – Biblioteka”

Biblioteka Publiczna w Piasecznie otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach programu PO WER. Pracownicy biblioteki poprzez uczestnictwo w kursie języka angielskiego będą podnosić kompetencje językowe, a następnie odwiedzą bibliotekę Oodi w Finlandii, żeby czerpać wzorce i inspiracje z najlepszej biblioteki na świecie. Zdobyte umiejętności  i wiedzę wykorzystają w swojej pracy, a także będą nimi dzielić z innymi.

Udział w projekcie obejmuje następujące działania:

• Kurs języka angielskiego w kraju z przygotowaniem kulturowym – 6 pracowników (listopad 2020)
  • Kurs języka angielskiego za granicą – Malta – 6 pracowników (maj/czerwiec 2021)
  • Job shadowing w Central Library Oodi – Helsinki – 6 pracowników (wrzesień 2021)

Przyznane w ramach projektu PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) dofinansowanie z Funduszy Europejskich to 102 079,40 zł.

Dofinansowanie obejmuje koszty realizacji kursów i zadań projektowych, podróży, noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia uczestników projektu.