“Infrastruktura bibliotek” zmienia biblioteczny świat

Data publikacji: 25/01/2022
Czasem należy się zatrzymać na spokojnie i zastanowić, by dostrzec otaczające nas zmiany. A to, jak zmieniły się nasze Biblioteki, jest wprost spektakularne! Od 2019 roku w Piasecznie prężnie działa Biblioteka Główna, a nasze liczne filie i punkty biblioteczne w całej gminie zmieniły się nie do poznania. Wszystko to, dzięki programom takim jak Infrastruktura Bibliotek, dobrej współpracy z lokalnym samorządem oraz sprawnemu zarządzaniu. Zapraszamy do obejrzenia bardzo interesującego i inspirującego materiału filmowego przygotowanego przez Instytut Książki.

“Wielofunkcyjna, ekologiczna, atrakcyjna w formie, a przede wszystkim dostępna dla każdego — taka powinna być nowoczesna biblioteka.
Jak ją zbudować i zaprojektować? Jak zdobyć fundusze? Jak współpracować z samorządem? Odpowiadając na powyższe pytania, przedstawiamy dziś opowieść o tym, jak polskie biblioteki wkraczają w nowoczesność. Duża w tym rola prowadzonego od kilku lat programu Infrastruktura Bibliotek.” Infrastruktura Bibliotek prowadzona jest właśnie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa NPRCz 2.0. W materiale filmowym poza Biblioteką Publiczną w Piasecznie zobaczyć można m.in. bibliotekę gminy Grodzisk Mazowiecki, Jarocin oraz Jaraczewo.

Osiem wspaniałych bibliotek w Polsce – o ich powstawaniu z wielką pasją opowiadają kierujący nimi dyrektorki i dyrektorzy, pracujące tam bibliotekarki, a także burmistrzowie i przedstawiciele samorządów dostrzegający w instytucjach kultury olbrzymią wartość dla społeczności lokalnych.