ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Jadwiga Wolska czyli kobieta z kotem

Data publikacji: 25/02/2020

W sali wystawowej biblioteki w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym od soboty 22.02.2020 roku trwa indywidualna wystawa malarstwa Jadwigi Wolskiej pt. “Kobieta z kotem”. Wernisaż naszej lokalnej artystki z Józefosławia przyciągnął wielu gości. Malarka znana jest lokalnej społeczności ze swoich barwnych obrazów. Zarówno kobiece sylwetki, jak i kocie charaktery często są tematem prac artystki. W przestrzeni wystawowej możemy podziwiać przenikliwe spojrzenia kotów oraz silne, ale wrażliwe kobiety. Ta wystawa idealnie wpisuje się w zbliżający się Dzień Kobiet i będzie wydarzeniem towarzyszącym dla Piaseczyńskiego Miasta Kobiet, na którym będziemy gościć Annę Seniuk.

Artystka zaprezentowała swoje obrazy, podzieliła się przemyśleniami na temat swojej pracy oraz odpowiadała na pytania licznie zgromadzonych gości. Nie zabrakło atrakcji. Autorka podarowała swoją akwarelę oraz kubki z kotami swojego autorstwa. Ogłosiła również plebiscyt na imię dla jednego ze sportretowanych kotów. Prawdziwą sensacją była jednak wizyta podczas wernisażu przyjaciela autorki… Kot o imieniu Tofi od 16 lat towarzyszy malarce w życiu i jest inspiracją dla jej kociej twórczości.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl