Jak dbać o książki – wizyta z Przedszkola Delfinek

Data publikacji: 04/04/2023

W czwartkowe popołudnie, filię w Zalesiu Dolnym odwiedziły dzieci z Przedszkola Delfinek. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki i oglądania wystawy malarstwa lokalnej artystki Urszuli Tarchalskiej-Kalinowskiej. Następnie, dzięki współpracy z Muzeum Kaset, przedszkolaki miały okazję cofnąć się w czasy młodości swoich rodziców i  posłuchać muzyki z kaset przy użyciu walkamana.

Podczas zajęć omawialiśmy budowę książki, różne rodzaje publikacji, m. in. książki dotykowe, obrazkowe, ruchome. Po wysłuchaniu wiersza Jana Huszcza “Skarga książki” rozmawialiśmy o tym jak szanować i dbać o książki. Podczas wspólnej zabawy dzieci losowały z woreczka przedmioty i zastanawialiśmy się czy książki to lubią, a czego nie należy z nimi robić.

Na zakończenie staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: co nam daje czytanie? Podsumowaniem zajęć było wysłuchanie wiersza Ewy Stadtmuller “Zaczarowany dywan”.