Warsztaty odbędą się w sobotę 9 listopada 2024 w godzinach 9:30-17:00 w sali widowiskowej w Bibliotece Publicznej CEM przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.
Formularz zgłoszeniowy znajdziesz TUTAJ.
Warsztaty będą w grupie do 20-tu osób wg planu:
9.30.00-17.30 wiedza i proste praktyki przebudzenia nerwu błędnego
12.30-13.30 przerwa
13.30- 17.00 wiedza o psychoterapii i ćwiczenia Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej
*Jeśli okaże się, że nie możesz przyjść, to daj nam znać tel. 535 999 896. Zwolnisz miejsce dla innej osoby.
O czym będziemy mówić?
W pierwszym bloku opowiemy o trybach pracy układu nerwowego, jak rozpoznawać i wzmacniać stany układu nerwowego, które pozwalają nam doświadczać więcej spokoju, odżywienia, odprężenia. Jak współpracować z układem nerwowym, żeby odwzajemniał się równowagą, dobrym zdrowiem lub twórczym ożywieniem.
Podzielimy się nie tylko wiedzą, ale też prostymi praktykami, za pomocą których możesz regulować się w stronę swojego optimum – stanu, w którym, jeśli chcesz, możesz głęboko odpocząć, lub jeśli chcesz, możesz zdecydować się na działanie, które cię karmi i buduje; stanu, w którym masz kontakt ze swoimi potrzebami i wiesz co zrobić, żeby je zaspokoić.
W drugim bloku porozmawiamy o: czy psycholog jest psychoterapeutą a psychoterapeuta psychologiem; komu może pomóc psychoterapia, kiedy i gdzie; czy osoba ze spektrum autyzmu, jej rodzina potrzebuje psychoterapii; co to jest EMDR; główne nurty (modalności) psychoterapii; trochę o psychoterapii psychodynamicznej; trochę więcej o Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, jej głównej idei, twórcy – Nessracie Pesechkianie, positum, modelu równowagi, potencjalnościach (wartościach), narzędziach.
Korzystając z niektórych narzędzi spróbujemy w trakcie ćwiczeń/rozmów zobaczyć te wartości u siebie, dzieci, w swojej rodzinie, u partnera/pranerki, współmałżonka w czasie teraźniejszym – porozmawiamy o tym czy to coś w nas porusza, zmienia.
Wyjdziesz z lepszym zrozumieniem siebie!
WAŻNE: Warsztaty nie zastąpią psychoterapii, nie będą jej namiastką ani nie będą jej udawały. Mają one na celu jej przybliżenie, ,,oswojenie,, pokazanie skuteczności, odczarowanie mitu niedostępności, pokazanie różnic między pracą psychologa i psychoterapeuty, psychoterapeuty i lekarza psychiatry, i w końcu pokazanie ograniczeń psychoterapii.
Jeśli masz pytania, poniżej znajdziesz kontakty do nas.
Kasia Romaniuk – mieszkam w Piasecznie, jestem mamą trójki już nie-dzieci, w tym osoby w spektrum autyzmu i ADHD i od 2022 r. prowadzę w grupę wsparcia dla takich rodziców, mediatorką, pasjonatką NVC i empatycznego rezonowania (Resonant Healing) oraz neurobiologii, facylitatorką spotkań np kręgów: dialogowych, naprawczych, trenerką szczerej i empatycznej komunikacji, na ścieżce do certyfikacji CNVC w społeczności. Otwartą na inne podejścia służące życiu i szukam współ-… metta.kasia.romaniuk@gmail.com, 535 999 896
Magdalena Chmielewska – jestem psycholożką, współautorką psychologicznej książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia”, mediatorką, praktyczką Porozumienia bez Przemocy (NVC). Prowadzę warsztaty, spotkania w kręgach i sesje mediacyjne . Zajmuje mnie temat snów, medytacji, edukacji wolnościowej oraz samoregulacji. Lubię zadawać sobie pytanie „co mnie ożywia?” Jestem instruktorką jogi jin. Oprócz tego gotuję dla swojej rodziny, utulam nerw błędny, kompostuję odpadki, chodzę po górach, ćwiczę neurobieganie, maluję mandale i uprawiam kiełki. Moim marzeniem jest taka komunikacja i świadomość w rodzinach, która służy swobodnemu rozwojowi każdej osoby. magda_chmiel@wp.pl, 602 399 963
Mariusz Sadecki – lekarz medycyny, internista, specjalista medycyny rodzinnej, psychoterapeuta Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej (z elementami autyzmu) w trakcie kształcenia, zwolennik neuroróżnorodności od wielu lat przyglądający się spektrum autyzmu
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.