ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości

Data publikacji: 08/06/2021

Biblioteka w Józefosławiu rozpoczyna projekt „Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości” skierowany do młodzieży i dorosłych.

Naszych celem jest odnalezienie i zgromadzenie materiałów (nagrania, zapiski, opowieści, fotografie, szkice itp.)  o Józefosławiu i Julianowie. Chcemy zobrazować zmiany, jakim uległy te miejscowości na przestrzeni lat i pokazać ogromną dynamikę tych przemian. Zebrane materiały posłużą w przyszłości do stworzenia publikacji oraz wystaw. Będą też zaczątkiem archiwum Józefosławia i Julianowa prowadzonym przez bibliotekę.

Zachęcamy do przejrzenia szuflad i domowych archiwów, porozmawiania z sąsiadami oraz dostarczenia do filii w Józefosławiu fotografii, pocztówek, map, spisanych opowieści i wspomnień, a także różnych ciekawostek. Zostaną one zeskanowane lub skopiowane i oddane właścicielowi.

Zapraszamy również na cykl bezpłatnych warsztatów, na których nauczymy się jak tworzyć lokalne archiwum – zdobywać i opracowywać materiały.

Pierwsze spotkanie 18 stycznia o godzinie 17.00 w filii w Józefosławiu, ul. Urocza 14.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 22 390 58 87.

 

Stwórzmy wspólnie portret Józefosławia i Julianowa!

 

Projekt „Józefosław i Julianów – w poszukiwaniu tożsamości” jest dofinansowany ze środków funduszu sołeckiego Józefosławia.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie „Pomysł na Józefosław”, Magazyn „Sąsiedzi”, Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno oraz Muzeum Regionalne w Piasecznie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl